آنکارا پایتخت ترکیه

/, مقالات/آنکارا پایتخت ترکیه

آنکارا پایتخت ترکیه

همه چیز در ارتباط با آنکارا

آنکارا پایتخت و دومین شهر بزرگ ترکیه می باشد یکی از زیباترین شهرهای ترکیه است که در گذشته  به نام آنگورا شناخته میشد و امروزه شکل و ظاهری مدرن پیداکرده است. آنکارا جمعیتی برابر با 5445000 نفر دارد و مساحت آن حدود 2516 کیلومتر مربع بوده  که در مقایسه با تهران که 730 کیلومتر مربع میباشد آنکارا حدودا 3 برابر بزرگتر از تهران میباشد.

آنکارا شهر سیاسی فرهنگی و آموزشی بوده و این شهر ارائه دهنده یک زندگی منظم است . مرکز تمام نهادهای رسمی ترکیه در شهر آنکارا میباشد و بهترین دانشگاه های ترکیه در شهر آنکارا قرار دارد . با توجه به پایتخت بودن  آمار جرم و جنایت در آنکارا نسبت به سایر شهرهای ترکیه بسیار پایین است

آنکارا شهری که به‌عنوان پایتخت ترکیه دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری می‌باشد؛ جاذبه‌هایی که در دنیا شناخته شده‌اند. از جمله جاذبه های گردشگری شهر آنکارا میتوان به مسجد کوکاتب، ارگ یا قلعه، برج آتاکوله، منطقه سرسبز اینجک، دریاچه گولباچی، کوه آلما داغ،  موزه فضای باز لوکو موتیو ، موزه هواشناسی ، موزه اسباب بازی ، موزه زراعت ، مسجد حاجی بایرام ، مسجد اصلان خانه ، مسجد اهی الوان ، مسجد علا الدین اشاره کرد.

اگر دررابطه با آب و هوای آنکارا بپرسید، باید بدانید که شهر آنکارا دارای آب‌ وهوای قاره‌ای می‌باشد یعنی این شهر دارای زمستان‌های سرد و پربرف و تابستان‌های تقریبا گرم است؛ زمستان در آنکارا به خاطر ارتفاعی که این شهر از سطح دریا دارد، سرد و پربرف‌ است  برعکس آن، در طول تابستان‌ در آنکارا آب و هوایی گرم و خشک را سپری خواهید کرد.

204total visits,3visits today

2019-01-30T07:49:22+00:00ژانویه 30th, 2019|دسته بندی ها: آنکارا, مقالات|