آزمون SAT | آزمون اس ای تی

/آزمون SAT | آزمون اس ای تی
آزمون SAT | آزمون اس ای تی2019-02-23T12:17:31+00:00

آزمون SAT چیست؟

آزمون SAT نام آزمونی است که دانشجویان متقاضی ورود به دانشگاه های آمریکا در آن شرکت کرده و نمره حاصل از آن در پذیرش و ورود به دانشگاه ها بسیار مؤثر است. دانشگاه های ترکیه، خصوصا دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه در مقطع لیسانس نیاز به نمره این آزمون دارند.

این آزمون پیش نیازی است برای اخذ پذیرش دانشجودر مقطع کارشناسی در بعضی دانشگاه ها در کشور هایی همانند ، نروژ، انگلیس ، کانادا ، آمریکا، استرالیا و …می باشد دانشگاه های فنی و انگلیسی زبان ترکیه مانند دانشگاه خاورمیانه، دانشگاه بغازیچی، دانشگاه فنی استانبول و دانشگاه حاجت تپه از جمله دانشگاه هایی هستند که با نمره SAT دانشجو پذیرش میکنند.

آزمون SAT (آزمون اس ای تی) دو نوع دارد نوع اول General SAT و نوع دوم Subject SAT نام دارد. آزمون General SAT که مناسب برای متقاضیانی است که قصد پذیرش از دانشگاه های کشور ترکیه را دارند اما آزمون Subject SAT مناسب متقاضیانی است که می خواهند از دانشگاه خارج از ترکیه پذیرش شوند.

ثبت نام اولیه در آزمون SAT (آزمون اس ای تی)

داوطلبان برای انجام ثبت نام می بایست از طریق سایت www.collegeboard.org  به صورت آنلاین اقدام نمایند و ابتدا باید به صفحه اصلی سایت collegeboard.org و بر روی کلمه Register در بالای صفحه سمت راست کلیک کنند. در این مرحله باید یک حساب کاربری برای خود بسازند.

توجه داشته باشید که این آزمون در ایران برگزار نمی شود و متقاضیان شرکت در این آزمون باید به کشور هایی نظیر ترکیه سفر کنند تا بتوانند در آزمون SAT (آزمون اس ای تی) شرکت کنند. امتحان شامل ۳ بخش  ریاضی، درک مطلب و انشاء است که هر کدام نمره‌ای بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ دارند. در نهایت نمره ۳ امتحان با یکدیگر جمع می شود ضمن اینکه به خاطر داشته باشید که مدت اعتبار این مدرک 5 سال می باشد.

بخش ریاضیات (Math) : ریاضیات شامل دو بخش است که در بخش اول: تعداد سوالات این بخش 20 سوال و مدت پاسخگویی به سوالات 25 دقیقه می باشد و استفاده از ماشین حساب در این بخش مجاز نمی باشد.

بخش دوم: تعداد سوالات این بخش 38 سوال و مدت پاسخگویی به سوالات 55 دقیقه می باشد و استفاده از ماشین حساب در این بخش مجاز می باشد. به خاطر داشته باشید که نمره منفی یرای پاسخ های نا درست منظور نمی شود.

بخش درک مطلب( Evidence-Based Reading) :  مباحث متون مربوطه معمولا از منابع متون ادبی کلاسیک یا معاصر آمریکا، متونی مرتبط با اقتصاد، روان شناسی، جامعه شناسی، زیست شناسی، زمین شناسی، شیمی و فیزیک می باشد و خوشبختانه نمره منفی برای پاسخ های ناصحیح منظور نمی شود تعداد سوالات این بخش 52 سوال و مدت پاسخگویی به سوالات 65 دقیقه می باشد در بخش درک مطلب تمامی سوالات این بخش به صورت چند گزینه ای می باشند و باید به سوالات بر اساس متون پاسخ داده شود

بخش انشاء: (Essay (Optional) :   این بخش 3 مهارت خواندن، تحلیل و نگارش راشامل می شود. مدت زمان برگزاری این بخش 70 دقیقه خواهد بود  نمره این بخش به صورت مستقل گزارش می شود.

مراکز برگزاری آزمون SAT (آزمون اس ای تی ) در کشور ترکیه

 ANKARA, TURKEY TURKISH-AMERICAN ASSOCIATION
ANKARA, TURKEY BILKENT UNIV PREPERATION SCHOOL
ISTANBUL, TURKEY ROBERT COLLEGE
IZMIR, TURKEY THE AMERICAN COLLEGIATE INSTITUTE
TARSUS, TURKEY TARSUS AMERICAN SCHOOL

جهت ثبت نام در کلاسهای آموزشی آزمون SAT با ما تماس حاصل فرمایید!

ثبت نام کلاس آموزش SAT

151total visits,5visits today